Reklamlar

Devamını oku

05 Mart 2018
Reklamlar
Reklamlar
Necmettin Erbakan’ı, kendisi Teknik Üniversite son sınıftayken İnşaat Fakültesi’ne yeni kaydolan birisinin tanıklığından okuyalım:

“Teknik Üniversite’ye 1947’de girdim, Erbakan Hoca son sınıftaydı, o zaman Teknik Üniversite Gümüşsuyu’nda idi. Gümüşsuyu’nun merkez binasının arkasında bahçede bir bekçi kulübesini mescit haline getirmişler, üniversitenin haberi yok. Ben ilk defa Erbakan Hoca’yı orada gördüm. Cemaat dediğin 8-9 kişi ancak. Orada böyle uzun boylu, temiz giyimli, saçı gür, yakışıklı birisi vardı. Dikkatimi çekti. Cemaatle olan ilişkilerinin bende bıraktığı intiba, tam lider tipli birisidir bu adam dedim. Sonra bu zat kim diye sordum. Dediler ki: -Üniversite hocalarının söylediğine göre bu yakın zamanda Teknik Üniversite’ye girmiş olan en yıldız öğrencilerden bir tanesi. Nitekim Teknik Üniversite’ye giriş imtihanları çok zor. Bu imtihanda gösterdiği başarı sebebiyle kendisi ikinci sınıftan eğitime başlatıldı.

-Süleyman Demirel’le aynı sınıfa gelmeleri bundan dolayıdır. Demirel bir yıl önce girmiş, ama Erbakan Hoca ikinci sınıftan başlayınca aynı sınıfta buluşmuşlar.”

Bu hatırayı anlatan kişi hayatı boyunca Erbakan’dan hiç kopmamış olan Recai Kutan’dır.
Reklamlar
PAYLAŞ
x
x

Arama Yapın