Reklamlar

“Türkiye’deki gençlerin yüreğine Filistin sevdasını aşılayan adam”

01 Mart 2018
Reklamlar
Reklamlar
İslami Direniş Hareketi Hamas’ın Basın Sözcüsü Dr. Sami Ebu Zuhri, Millî Gazete’ye özel açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca için “Türkiye’deki gençlerin yüreğine Filistin sevdasını aşılayan adam” diyerek bahseden Ebu Zuhri, tüm baskılara ve ambargolara rağmen Filistin davasından vazgeçmeyeceklerinin söyledi.

- Gazze’de şu an durumlar nasıl?
- Gazze’de problemler, abluka devam ediyor. Elektrik, gıda, eğitim, iş imkânı sıkıntıları hat safhada. Gazze’de, Siyonistlerin çok yoğun baskısı var. Gazze’nin direnişinden vazgeçmesi isteniyor. Ama bu ablukaya rağmen Gazze direnişten vazgeçmeyecek. Çünkü Filistinliler Gazzeliler, Kudüs’ün ve tüm bölgenin özgürlüğüne kavuşması için bu Siyonist güçle mücadele edilmesi gerektiğini biliyor. Bu yoldaki tüm sıkıntılara rağmen mücadeleye devam edecekler.

“FİLİSTİNLİLER TÜRKİYE’NİN YANLARINDA OLDUĞUNU BİLİYOR VE HİSSEDİYOR”
- Trump’un küstah kararının ardından Türkiye’de, Kudüs için eylemler düzenlendi. Bu eylemler Filistin’de nasıl karşılandı?
- Trump’un kararına karşı Türkiye’de yapılan eylemler Amerika’ya karşı bir söz söylenmesi, güç ortaya konmasıydı. Bu da Filistinlilerin gönlüne huzur veriyor ve Filistinlileri rahatlatıyor. Filistinliler Türkiye’nin yanlarında olduğunu biliyor ve hissediyor. Türkiye’nin bundan ötesini yapması gerekiyor. Türkiye’nin bu yolun sonuna kadar vazifesi devam ediyor. Filistin davası için bütün çalışmalar önem arz ediyor. Çünkü dava bitmiş değil, savaş bitmiş değil.
Amerika ve İsrail yolunda devam ediyor, boş durmuyor.

“FİLİSTİN’İN ÖZGÜRLÜĞÜ, ŞEYH AHMET YASİN’İN EN BÜYÜK SEVDALARINDANDI”
- Merhum Şeyh Ahmet Yasin ile uzun yıllar beraber çalıştınız. Şeyh Ahmet Yasin’i anlatır mısınız?
- Şeyh Ahmet Yasin mücadele adamıydı. Cihadı severdi, cihat ederdi. Filistin davası için bütün her şeyiyle çalıştı. Hastalıkları, sıkıntılarına rağmen geri durmadı hep çalışmalar yaptı. Filistin’in özgürlüğü, Şeyh Ahmet Yasin’in en büyük sevdalarından biriydi. Bilinmeyen taraflarından biri belki de yardımseverliğiydi. Şeyh Ahmet Yasin fakirlere yardım eder, insanların problemleriyle ilgilenmeye çok severdi. Onun önemli özellikleri Filistin’in özgürlüğü, cihad sevgisi ve insanlara olan muhabbetiydi. İnsanları sever, fakirleri gözetirdi.

“ERBAKAN; ‘TÜRKİYE’DEKİ GENÇLERİN YÜREĞİNE FİLİSTİN SEVDASINI AŞILAYAN ADAM”
- Prof. Dr. Necmettin Erbakan iktidarda bulunduğu süre zarfında, İsrail’den Filistin’e bir kurşun dahi atılmamıştı. Bunu çerçevede Erbakan Hoca için neler söylersiniz?
- Necmettin Erbakan Hoca büyük bir âlimdir. Erbakan Hoca’nın hakkında söylenecek çok şey var. Türkiye’de İslami Hareketi oluşturmuş bir isim. Filistin davasında da çok özel bir yeri var. Ben Erbakan Hoca için “Türkiye’deki gençlerin yüreğine Filistin sevdasını aşılayan adam” diyorum. Bu noktada hem kendisi çalıştı hem etrafındaki insanlara çağrıda bulundu. Etrafındaki insanları bilinçlendirdi, bu davaya çağırdı. Bugün gelinen noktada Erbakan Hoca’nın çok katkısı var. Erbakan Hoca’nın Filistin davasına katkıları inkâr edilemez.

KAYNAK: MİLLİ GAZETE
Reklamlar
Paylaş
x
x

Arama Yapın